pühapäev, 16. september 2018

Meie innovatsioonilugu


Õpetajate ja õpilaste digipädevuste arendamine ning digikultuuri õppeprotsessi integreerimine on tänase kooli üks suuremaid väljakutseid.

Antud väljakutsetega tegelemiseks on koolis olemas 16 terminaliga arvutiklass. 
Kõigil õpetajatel on töös kasutada sülearvutid. Kõikides klassides on statsionaarsed esitlusvahendid (projektor laes ning ekraan). 
Lisaks on koolil 15 tahvelarvutit (Digipeegel), 
1 komplekt (6 tk) BeeBot ning 1 komplekt (6 tk) BlueBot roboteid, 10 Ozobot robotit ning 5  Lego WeDo 2,0 komplekti (HITSA ProgeTiigri programm)
Arvutiõpetuse tunnid on tunniplaanis põhikoolis 5., 6. ja 8. klassil ning 10. klassis on kursus "Arvuti kasutamine uurimistöös".
2. klassil on üks nädalatund robootika ja programmeerimine.
Alates möödunud õppeaastast töötab robootika ja programmeerimise ainering.
Oleme teinud koostööd innovatsioonikeskusega INNOKAS.

Paari entusiastist õpetaja eestvedamisel algatati koolis nn „kolleegilt kolleegile“ sisekoolituste sari, kus uusi digitaalseid teadmisi/oskusi omandanud õpetaja annab seda edasi kolleegidele. Kahjuks peame tunnistama, et digivahendite kasutamine on jäänud üksikute entusiastide tegevuste hulka.

Koolitusele tulemise eesmärk ja ootused


Koolitusele tulemise eesmärgiks on saada tuge ja nõuandeid selleks, kuidas mõjutada ning motiveerida oma kolleege digivõimalusi rohkem oma töös kasutama. Ootame ka uuemaid ning värskemaid võimalusi digipädevuste arendamiseks.
Samuti soovime, et koolituste tulemusena (baas- ja rätsepakoolitused) kasutaksid meie õpetajad tundide läbiviimseks tunduvalt rohkem arvutiklassi ja üldse erinevaid digivõimalusi.

Meeskonna tutvustus






Meelis Välis - direktor











Heli Mäe - inglise keel















Riina Leidsalu - klassiõpetaja, arvutiõpetus